siječanj, 2023

04sij20:0022:00Сè најдобро! | Стенд ап шоу на Марко Дејановиќ

Detalji

✨ Во 2023-та, SkopjeComedy заедно со Марко Дејановиќ Ви посакуваат сè најдобро! ✨
📆 04/01/2023
⌛ 20:00
📍 brutalisk
🎫 Билети по цена од 300 денари на влез или резервирај на skopjecomedy@gmail.com
✨ SkopjeComedy Ве повикува да ја започнете новата 2023-та на најдобар начин – со многу смеење на #bestshowintown како секогаш! 👇🏼
🎉 Марко Дејановиќ живее во Загреб, е дипломиран новинар кој пишувал прилози за црна хроника, а потоа природно се префрлил на сатира за на крај да стане уредник и сценарист за NewsBar. Сопруг на докторка и татко на Никола (роден 2017 г.), кој е сè уште – невработен.
Како комичар од 2014-та до сега има направено два стенд-ап specials „Едноставни фактори“ и „Брак, деца и секс без обврски“. Од 2020 година е коосновач и член на колективот за комедии БИС и Претседател на здружението за комедии БИС.
Автор на две збирки раскази „Белзевуловите белешки“ и „Ван Брлога“ и романот „Карте, молими!“. Во 2015 година ја добива годишната награда на Хрватското друштво на писатели „Јанко Полиќ Камов“ за книжевна извонредност и иновативност .
✨ За прв пат ќе го видиме во Скопје на 4-ти Јануари во brutalisk! Картите се по цена од 300 денари и можете да ги резервирате на skopjecomedy@gmail.com или да ги купите на врата (ако има!).

Vrijeme

(Srijeda) 20:00 - 22:00

Lokacija

Brutalisk Skopje

Boulevard Ilinden 38A, Skopje 1000, Sjeverna Makedonija

X